2020-08-14 Generalforsamling 2020

Har i dag været på soldaterhjemmet i Fredericia for at bestille et lokale til vores generalforsamling. Det betyder at generalforsamlingen afholdes som i tidligere indlæg den 15. september 2020 kl. 1800 i kælderen


Dagsorden er i henhold til foreningensvedtægter der kan ses her.

Har man lyst til at spise på soldaterhjemmet inden mødets start, skal man give mig besked senest den 13. september 2020.

Er du en der gerne vil være med til at sikre foreningens overlevelse og gerne vil lære hvad bestyrelses arbejde er er du velkommen til at møde op og blive registreret som medlem. Pt. er kontingent på kr. 0,00. Giv os gerne besked om det.

Der vil efter generalforsamlingen blive afholdt et bestyrelsemøde alene kun med henblik på at konstituere bestyrelsen.

Vi glæder os til at se jer.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com